Můj hoopingový příběh...

Jmenuji se Eva Němcová a se svojí rodinou žiji v Brně. Momentálně už zase pracuji jako sestřička v ordinaci. Současně se věnuji výrobě obručí na hooping. Když mi hooping před pár lety vstoupil do života, ještě jsem nevěděla, že se stane mojí láskou. Jsem šťastná, že můžu kroužit s obručí, vyrábět obruče a pomáhat ostatním objevovat úžasný svět hoopingu.

Něco málo o hoopingu

Hooping je kroužení s velkou obručí. Není to jen kroužení kolem pasu, ale s obručí lze kroužit i kolem boků, nohou, hrudníku a ramen. Hooping se neustále vyvíjí, takže přidejte krk, hlavu a třeba i nos 😉 Stejně tak existuje spousta prvků, které se provádí mimo tělo, při kterých držíte obruč v rukou a komplexním tréninkem zapojíte do pohybu téměř celé tělo.

Hooping jsem si zamilovala, protože mi pomohl zvládnout velmi těžké životní období a dal mi naději do budoucna a také pro to, co všechno přináší do života těm, kteří se mu věnují.

Obruč Vás naučí uvolnit se nejen fyzicky, ale i psychicky. Jestli prožíváte nějaké trápení, pomůže Vám tímto náročným obdobím snadněji projít. Skutečně. Mám to vyzkoušené sama na sobě.

Zhroucení

Když jsem objevila hooping, byla jsem zrovna krátce po mém druhém zhroucení z práce ve zdravotnictví. Byla jsem hodně vyčerpaná fyzicky i psychicky, necítila jsem se dobře. V práci jsem musela dát výpověď. Bylo to hrozné období, kdy jsem žila ve stresu a nevěděla jsem, co bude dál.

Věděla jsem, že do zdravotnictví se už nechci ani nemůžu vrátit. Alespoň ne teď. Bylo to pro mne těžké, protožejsem práci sestřičky měla ráda a pomáhat lidem mě naplňovalo. Jen jsem si příliš pozdě uvědomila, že jsem si nevytvořila hranice, kam už žádné pacienty pustit nesmím.

Když se na to dívám zpětně, asi jsem si tenkrát ani neuvědomovala, jak moc mi obruč pomáhala zapomenout na mé trápení, uvolnit se a být šťastná. Při kroužení prostě žádné starosti a smutky nebyly! Byla to jen obruč a já. A moje pokusy o udržení obruče v pase. Spousta takových pokusů 🙂

Funguje to tak, že když se snažíte naučit s obručí něco nového, plně se na to soustředíte a tak prostě nemáte kapacitu myslet na cokoliv jiného. A to je moc dobře, prorože obruč nám tím přináší čas, kdy se můžeme uvolnit a zapomenout na svá trápení.

Tím, jak jsem se učila kroužit a zkoušela nové prvky s obručí, jsem se zároveň učila překonávat překážky. Nebylo to hned, ale pomaličku jsem se začala cítit o něco jistější a silnější.

Vyčerpání a nevolnost pomalu mizely, přesto jsem však žila v nejistotě, co se mnou bude dál.

Naštěstí mi opět pomohla obruč a díky ní přišla naděje do mého života.

Napadlo mě, že bych mohla vyrábět obruče a časem si udělat i kurz hoopingu, abych ho mohla předávat dál. Byl to bláznivý nápad, ale já jsem toho byla plná a můj skvělý manžel mě v něm naštěstí podpořil.

Dnes jsou obruče i hooping součástí mého života a já jsem šťastná, že jsem si splnila svůj sen.

Manžel mě podporuje i prakticky a jenom díky němu mohou vznikat naše obruče. Vyrábíme různé typy a velikosti obručí. Je důležité vědět, jakou obruč potřebujete, aby se Vám s ní dobře kroužilo. Záleží mi na tom, abyste dokázala obruč roztočit rychle a jednoduše.

Proto jsem sepsala rady a tipy, jak se vyznat v nabídce obručí a zjistit, které jsou na hooping vhodné a kterým se naopak raději vyhnout.

Hooping je mojí láskou a budu ráda, když si ho zamilujete i Vy 🙂