Obchodní podmínky

Zasláním objednávky zákazník souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami.

1) Před objednávkou si přečtěte informace Jak vybrat obruč – najdete zde rozdělení našich obručí a rady pro výběr správné velikosti. Když si nebudete jistá, napište mi. Špatně zvolená velikost obruče není důvodem k reklamaci.

2) Naše obruče mají vyšší hmotnost (až 800g) než lehké plastové obruče z hračkářství nebo ze sportovních potřeb. Dbejte tedy na bezpečí Vaše i Vašeho okolí vytvořením dostatečného prostoru kolem Vás, když budete kroužit s obručí. Prodejce nenese žádnou zodpovědnost za jakákoliv případná zranění či poškození vybavení domácnosti způsobené manipulací s obručí.

3) Obruče jsou dekorovány kvalitními páskami od zahraničních výrobců a dodavatelů. Každou obruč při dokončení fixuji průhlednou vinylovou páskou na místech spojů pásek. Je to z toho důvodu, že tato místa jsou nejvíce náchylná k uvolnění a natržení. Tímto způsobem se snažím zajistit, aby byla co nejlépe ochráněna. Pásky se při kroužení a dopadu na zem ničí, to je přirozené, tomu nelze zabránit, ale výběrem vhodného povrchu je ochráníte co nejdéle.

Na kroužení je ideální hladký povrch, nejlépe podlaha a koberec, který zároveň tlumí hluk. Venku je vhodnější tráva než asfalt, musíte však počítat s tím, že tráva pásky na obruči zbarví. Při ušpinění pásky ji otřete hadříkem lehce navlhčeným vodou. Nedávejte obruč blízko topení, v létě ji nenechávejte na slunci (na zahradě, v autě…), z pásek by se působením tepla uvolnilo lepidlo a zničily by se. Poničení pásek způsobené padáním obruče nebo působením tepla není důvodem k reklamaci obruče.

4) Ideální uchovávání obruče je pověšení na háčku nebo uložení na zemi (např.pod postel nebo tam, kde na ni máte místo a povrch je rovný). Obruč časem může změnit svůj původní kulatý tvar a zoválnět. To však nemá na kroužení žádný vliv, je to spíše estetický problém, který můžete vyřešit tím, že obruč lehce stlačíte a natvarujete.  Obruč však nikdy násilně nestlačujte.

5) Obruče balíme každou zvlášť do bublinkové fólie a omotáváme strečovou průhlednou fólií. Při objednávce více kusů obručí musíme obruče k sobě připevnit strečovou fólií, proto se může stát, že při rozbalení budou lehce deformované – týká se zejména menších obručí (dětských), které jsou připevněné k velké začátečnické obruči. V tomto případě jen obruč lehce natvarujete do původního tvaru.

Před odesláním všechny obruče kontrolujeme a připravujeme, aby měly optimální tvar, k lehké deformaci by tedy mohlo dojít  během dopravy. Obruče jsou pečlivě zabaleny, přesto vždy zkontrolujte, jestli obal není protržený a obruč poškozená. V tomto případě  zjištěné závady oznamte přepravci a obruč nepřebírejte. Když poškození zjistíte až při převzetí balíku, s reklamací se obracejte na dopravce.

Tip pro zákaznice, které si chtějí objednat svoji první obruč pro začátečníky (velikost 100 nebo 95 cm v kategorii pro dospělé) – objednejte si zároveň i obruč taneční, která je určena pokročilejším dospělým, popřípadě ke kombinaci s těžší obručí pro začátečníky, zejména na kroužení kolem rukou, protože je lehčí. Výběr těchto obručí najdete v kategorii taneční obruče. Ušetříte 190 Kč na poštovném, když si objednáte obě dvě obruče zároveň a Váš trénink hoopingu bude pestřejší díky kombinaci obou obručí.


Nabízíme Vám možnost ušetřit na poštovném při objednání 2 a více obručí na jednu adresu. Domluvte se proto s kamarádkou, sestrou, švagrovou nebo sousedkou a objednejte si obruče dohromady v jedné objednávce. Částka 190,- Kč za dopravu Vám bude účtována pouze jednou na celý balíček.

6) Kupní smlouva vzniká v okamžiku přijetí objednávky. Zákazník bude o přijetí objednávky informován e-mailem. Stejným způsobem probíhá informace o platbě zboží a odeslání objednávky.


7) Zákazník má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu). To se nevztahuje na zboží vytvořené na jeho přání (zakázková výroba).


Zákazník je povinen před vrácením zboží o tomto prodejce písemně informovat e-mailem. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez vad způsobené užíváním a bezpečně zabalené, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě. Prodejce má právo nedostatečně zabalený či při přepravě poškozený balík nepřevzít. Při vrácení zboží zpět prodejci ho není možné zasílat na dobírku. Částka za zakoupené zboží bude zákazníkovi vrácena až po doručení zboží prodávajícímu. Náklady spojené s dopravou vráceného zboží hradí kupující.


8) Fakturu vystavujeme v elektronické podobě, máte možnost si ji sami vytisknout. V případě zájmu o vytisknutí faktury a její zaslání spolu s balíkem nás prosím informujte ve zprávě k objednávce.

9) Platbu za zboží hradí zákazník předem na bankovní účet prodávajícího. Máme zřízen účet u Fio banky, zájemci ze Slovenska, kontaktujte nás před objednávkou vnitřní poštou pro upřesnění informací ohledně ceny za dopravu.


10) Osobní odběr v Brně je možný po předchozí domluvě. Dříve jsem nabízela možnost vyzkoušení různých velikostí obručí včetně naučení kroužení a pár základních prvků hoopingu u nás doma. V současné době to již není možné, protože chodím do práce.Nabízím tedy jen vyzvednutí obručí u manžela v práci nebo u nás doma. Pro ty z vás, které láká možnost naučit se základy hoopingu, vytvářím online mini kurz Začínáme s hoopingem.


Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1.ledna 2016