Proč (ne)běhat, když máte obruč?

Potřebujete zhubnout a tak přemýšlíte, že začnete běhat? Nebo se chcete jen odreagovat po náročném pracovním dni? Běh jste vždy milovala, ale nějak jste si nenašla čas a pořád bylo něco důležitějšího? A nebo jste ho nesnášela a v hodinách tělesné výchovy jste funěla někde daleko vzadu za ostatními spolužáky?
Jak jste na tom? Chcete běhat nebo před běháním utíkáte? ?


Běhání získává poslední dobou více a více příznivců, zdá se, že zaplavilo celou naši zemi. Dříve bylo spíše výjimečné, když někdo z Vašeho okolí začal běhat, ale dnes se běh stává běžnou součástí životního stylu naší společnosti.
O běhání čtete a slyšíte téměř na každém kroku, je ho plný internet i Vaše oblíbené časopisy, a co víc, začínají běhat ženy z Vašeho okolí. Začalo to nevinně jednou kolegyní z práce. No co, ať si běhá, když ji to baví, Vás se to přece netýká.

Jenomže za chvíli přibyla druhá kolegyně, švagrová, sousedka i kamarádka. A všechny Vám o běhu nadšeně vyprávějí a hecují Vás, abyste také začala. Co teď?

Nikdo Vás přece nemůže nutit, abyste si nazula běžecké boty a vyběhla. Tak to bylo v dětství ve škole, ale teď už jste velká holka a máte svobodu se sama rozhodnout.

Začnete běhat, tentokrát už dobrovolně a budete očekávat, že Vás běh okouzlí, stejně jako všechny ty ženy z vašeho okolí? Proč byste vlastně měla běhat?


Proč ženy běhají?

 

Potřebují zhubnout

Chtějí zpevnit tělo

Zvýšit svoji fyzickou kondici, posílit srdce a plíce

Uvolnit se od každodenního stresu, odreagovat se

Najít si čas samy pro sebe

 

Tohle všechno byste také potřebovala? Nezbývá Vám tedy nic jiného, než začít vybírat běžecké boty? No, jestli patříte k těm ženám, které běh vždycky milovaly nebo jim alespoň nevadil, tak určitě ano, začněte běhat a užívejte si to. Běh Vás bude naplňovat a Vy se budete cítit šťastná. Rozšíříte řady žen, které mu propadly a budete jeho nadšená propagátorka.

Jenže, co když víte, že běhat prostě nechcete, že to není nic pro Vás. Celé roky jste úspěšně unikala vzpomínkám na běhání v hodinách tělocviku. K běhání máte odpor, i když jste mu jako dospělá dala párkrát šanci. Běhat nechcete, ale přesto chcete mít ty skvělé benefity z běhání ve svém životě?

Mám pro Vás dobrou zprávu – běhat nemusíte, vezměte do ruky obruč a začněte kroužit Díky hoopingu spálíte srovnatelné množství kalorií, posílíte svaly téměř celého těla a krásně se odreagujete a uvolníte od každodenního stresu. Navíc při kroužení  s obručí nezatěžujete klouby, nemusíte se tedy obávat začít cvičit, ani když máte větší nadváhu.
Když chcete běhat, běhejte, když nechcete, nemusíte 🙂

 

Kroužení s obručí Vám zajistí srovnatelné benefity jako běhání. Ať už budete běhat nebo kroužit s obručí, hlavně to, co děláte, dělejte s láskou, potom Vám to bude přinášet radost.
Milujete běh i hooping a nemůžete se rozhodnout, čemu se věnovat? Zkuste oboje dohromady ?


Podívejte se sem a načerpejte inspiraci ?